Podsumowanie koncertowe 2017

Podsumowanie koncertowe 2017 post thumbnail image

W 2016 z koncertami było u mnie strasznie cienko, głównie przez to jak mocnymi zawirowaniami osobistymi się wyznaczył – na koncertowanie zwyczajnie brakowało sił i czasu. Jako że 2017 był znacznie spokojniejszy, to szalałem już od samego początku. Zapraszam na moje podsumowanie koncertów i festiwali zaliczonych w 2017!

Na początek, garść liczb.
Zobaczyłem łącznie 57 artystów/zespołów na 15 imprezach.
10 z tych imprez było biletowane.
4 z tych 15 imprez były festiwalami.
6 z nich odbywały się w plenerze.
Na 3 imprezy musiałem wyjechać z Poznania.
6 zespołów zobaczyłem w roli supportu
2 zespoły w ciągu roku zobaczyłem więcej niż raz.

Rocket Festiwal – Poznań, MTP, 18.02

Luxtorpeda, Armia, Chupa i Lao Che jednego wieczoru – rozpoczęcie koncertowego roku z wielkim przytupem!

happysad – Poznań, MTP, 11.03 (+ Kwartyrnik, Hot Water)

Dałem się przekonać ostatnim albumem, zatem z przyjemnością zawitałem do MTP. Jeden fantastyczny support, drugi już trochę mniej, a gwiazda wieczoru rozpaliła na nowo moją miłość do siebie. A kilka godzin wcześniej udało mi się z nimi pogadać i wyżebrać autografy od całej kapeli.

Enea Spring Break – Poznań, 3.04, 20-22.04

3 dni biegania po poznańskich klubach, masa świetnej nieodkrytej muzyki, kilka wzruszeń i uniesień, niewypałów bardzo mało – szczegóły znajdziecie w mojej relacji. A wcześniej ekskluzywny koncert inauguracyjny z Krzysiem Zalewskim jako główną gwiazdą.

Otwarcie Malta Festiwal – Poznań, 16.06

Najpierw przejazd rowerami przez miasto pod przewodnictwem Łukasza L.U.C Rostkowskiego, a potem jego koncert z Rebel Babel Ensemble i Bovską. Uwielbiam tego gościa całym sercem!

T.Love – Kielce, 25.06

Człowiek przyjeżdża na weekend w rodzinne strony, a tu nagle dni miasta i występuje T.Love. Najlepsze powitanie ever.

Tove Lo – Warszawa, Stodoła, 19.06 (+ Lanberry)

Pop, seks i hedonizm w pięknym ciele. Co prawda, frekwencja na koncercie każe mi sądzić, że kolejny raz Tove do Polski nie przyjedzie, ale dla tak świetnego koncertu pop warto będzie się wybrać gdziekolwiek. Chociaż ja przez swoje ulubienie do muzyki Tove mogę być mocno nieobiektywny…

Patrick The Pan – Poznań, Kontener ART, 6.07

Latem w Poznaniu praktycznie co weekend można na jakiś koncert się wybrać za darmo. Patrick The Pan w nadwartańskich Kontenerach zrobili mi bardzo dobry wieczór pod chmurką.

Męskie Granie – Poznań, Cytadela, 9.07

Moje pierwsze doświadczenie z Męskim Graniem – pełne wzruszeń i niespodzianek. Pełna relacja jest tutaj.

Przystanek Woodstock – Kostrzyn nad Odrą, 2-5.08

No po prostu Woodstock, coś trzeba dodawać? Może tylko to, że chętnie bym cofnął czas, by znów znaleźć się na ten pierwszy tydzień sierpnia znowu w Kostrzynie.

Miuosh – Poznań, Stary Browar, 18.08

Wspominałem już o ogromie darmowych koncertów w Poznaniu latem? Dzięki temu wreszcie zobaczyłem na żywo Miuosha solo, w którym się zakochałem po jego najnowszym albumie.

Łąki Łan – Poznań, B17, 4.11 (+ Brodacze Live Act)

Mój partner po ich koncercie na Woodstocku był nimi tak oczarowany, że chciał to jak najszybciej powtórzyć. Trafiła się okazja na koncert w Poznaniu, zatem polecieliśmy pod samą scenę. A Łąki Łan – jak zwykle: kolorowo, skocznie i wesoło!

Gogol Bordello – Poznań, MTP, 25.11 (+ Lucky Chops)

Jak na cygańską imprezę, to tylko z Gogol Bordello!!!

Czesław Śpiewa – Poznań, Meskalina, 28.11

Nie widziałem się z Czesławem już od bardzo dawna, zatem na koncert w Poznaniu pobiegłem czym prędzej. Zaśpiewał i zagrał fantastycznie, a potem jeszcze mi zdradził, że na wiosnę wyda Spowiedź Emigranta na DVD, a na jesień zupełnie nowy materiał! I w tym roku pewnie znowu go spotkam.

HEY – Poznań, hala Arena, 2.12

Kiedy tylko ogłosili, że zawieszają działalność, wiedziałem że nie mogę się z nimi nie pożegnać. No i zagrali mi na nerwach grając piękny koncert na „do zobaczenia (oby!…).

Closterkeller – Poznań, Blue Note, 3.12 (+ Rain of Sorrow)

Nowy album Closterkellera wyszedł zespołowi całkiem nieźle, zatem obowiązkowo musiałem sprawdzić nowy materiał na żywo. I, nie ukrywam, stęskniłem się za nimi trochę. Kapela Anji Orthodox wciąż jest w bardzo dobrej formie koncertowej.

Plany koncertowe na 2018 już zapowiadają się nieźle – Marilyn Manson i Queens Of The Stone Age w Warszawie, Florence + The Machine na Orange Warsaw Festival, Nightwish w Krakowie, Within Temptation w Poznaniu oraz – oczywiście – Spring Break i Przystanek Woodstock.
A wy na jaki koncert poszliście w minionym roku?