Indila – kim ona jest?

Indila – kim ona jest? post thumbnail image

Pojawiła się nagle i rozkochała w sobie słuchaczy. Jej „Derniere Danse” jest obecnie najpopularniejszym teledyskiem w Polsce, sam utwór znajduje się u nas na trzecim miejscu Airplay Charts (najczęściej grane utwory w radiostacjach), a debiutancki album „Mini World” dobił do czwartego miejsca zestawienia OLiS. Inne kraje Europy również ją pokochały, ale już znacznie wcześniej – jej hit wyniósł ją już w zeszłym roku na szczyty list przebojów w Grecji, Belgii, Szwajcarii i ojczystej Francji. Liczba lajków na jej Facebookowym profilu zbliża się powoli do dwóch milionów. Trzeba zatem zadać sobie pytanie – kim jest tajemnicza Indila?

Nasza bohaterka naprawdę nazywa się Adila Sedraïa. 26 czerwca skończyła trzydzieści lat, urodziła się we Francji, a przyznaje się do korzeni indyjskich. Polacy bardzo późno (w porównaniu do reszty Europy) ją poznali. Znany nam hit pojawił się już w grudniu 2013 roku! Sam album również nie należy do nowości – ukazał się na początku lutego. Podobno od razu wskoczył na pierwsze miejsce francuskiego iTunes. U nas krążek ukazał się przed miesiącem za sprawą polskiego oddziału Universal Music.

Indila, jak to często bywa, debiutowała w muzycznym biznesie jako bohaterka drugiego planu – pisała utwory dla innych wokalistów i zaliczyła kilka gościnnych występów. Jej kariera jednak nigdy nie wychodziła poza francuski rynek.


Debiutancki album wokalistki jest pełen brzmień R&B, popowych, wokalistka też nie ukrywa fascynacji Bollywoodem czy rapem! Jeśli ktoś liczy na same utwory w klimacie „Derniere Danse„, może się niemało zdziwić. Ale nie ma mowy, by się nie spodobało. Nie ma żadnych „wybuchów dźwiękowych”, jest stonowane brzmienie, ale też bardzo przebojowo zarazem. Sam głos Indili potrafi oczarować – posłuchajcie któregokolwiek wykonania na żywo.

Mnie Indila nie kupiła samym swoim flagowym hitem. Zrobiła to kolejnymi (wokalistka zaprezentowała już dwa inne teledyski promujące krążek), a po odsłuchaniu całej płyty już się w niej zakochałem! Niesamowicie zdolna dziewczyna, kibicuję jej z całych sił! Niech się jej wiedzie jak najlepiej!