9 muzycznych dowodów, by nie wkurzać kobiety

9 muzycznych dowodów, by nie wkurzać kobiety post thumbnail image

Niby mamy XXI wiek i jako taką nowoczesność, a jednak nastały czasy kiedy kobiety w obronie własnych praw i godności coraz głośniej muszą się domagać szacunku i równości. Z okazji Dnia Kobiet, dziś dziewięć muzycznych pań udowodni wam, jak poważne są słowa, że „niebo nie zna wściekłości takiej, jak miłość w nienawiść zmieniona, ni piekło nie zna furii takiej jak kobieta wzgardzona.”

Blondie – Just Go Away
Debbie Harry nie patyczkowała się z facetami – po prostu „pakuj się i wypad za drzwi. Nie wkurzaj się, weź już sobie idź”.

Brodka – Granda
Najkulturalniejsze i chyba najbardziej skoczne powiedzenie facetowi „spadaj” w historii polskiej muzyki…

Sistars – Spadaj
…ale siostry Przybysz też potrafiły powiedzieć to wprost. Utwór rzekomo miał być nazwany jeszcze bardziej dosadnie.

Ciara – Jackie (B.M.F.)
Wiecie, co potrafi zrobić niedźwiedzica, kiedy ktoś zagraża jej młodym? To możecie sobie wyobrazić, co czuła Ciara w ciąży porzucona przez ojca dziecka, które właśnie nosiła pod sercem! Kryć się!

Against Me! – Boyfriend
To, że Laura Jane Grace urodziła się facetem, nie znaczy że tak ją możesz traktować. A wręcz nie powinieneś.

Alanis Morissette – You Oughtta Know
Przełomowy już utwór Alanis mógłby spokojnie pretendować do hymnu feminizmu. Mamy tu kolejną wściekłą zdradzoną kobietę. Czy ci faceci się kiedykolwiek nauczą?

Lily Allen – Smile
Wkurw wieku młodzieńczego potrafi być jeszcze bardziej groźny. Wtedy człowiek jeszcze bardziej przejmuje wiele rzeczy do siebie i nie słucha jakiejkolwiek krytyki. Łatwiej zrobić jak Lily – zemścić się i śmiać się z cudzych łez.

Virgin – Anyżk
Doda już na pierwszych nagraniach mówiła wprost, że nie należy jej złościć, ale to narzeczeni dostarczali jej ostrych powodów do wyżywania się w piosenkach. Najmocniej oberwało się Emilowi Haidarowi na ostatnim albumie Virgin. Dowiedzieliśmy się, że były narzeczony Dody był – według jej samej – alkoholikiem, ćpunem, maminsynkiem, a także… że był kiepski w łóżku. Panowie, uważajcie na Dodę!

Chylińska – Gorąca prośba
Tutaj komentarz chyba jest zbędny.

A ja z okazji Dnia Kobiet – a także dziewczętom, kobietom transpłciowym i niebinarnym – życzę szacunku, równości i bezpieczeństwa!