Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

O mnie

Farbowany lis, audiofil, pedał, desperat, robi z siebie ofiarę” – tak o mnie mówią.
Gdzie leży prawda? Zapewne w każdym po trochu.

Prawda na pewno leży w stwierdzeniu, że nazywam się Karol Ludwikowski, przyszedłem na świat w październiku 1991 roku. Wychowany w Kielcach, spędziłem parę lat mieszkając w Trójmieście, obecnie mieszkam pod Poznaniem. Absolwent kieleckiego Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Kielcach (profil – technik hotelarstwa). Próbowałem coś studiować, ale szkoda mi było marnować czas i pieniądze na coś, czego robić nie chcę.

Muzyka jest obecna w moim życiu od czasów gimnazjum, kiedy to próbowałem przekonywać kolegów że ściąganie empetrójek z internetu to kradzież. Całe swoje kieszonkowe wydawałem na nowe płyty i bilety na koncerty – co zresztą robię do dzisiaj ze swoją pensją. Wśród znajomych mam opinię muzycznej encyklopedii, co cholernie mi schlebia. Nie słucham jednego konkretnego gatunku, bo ograniczanie swojego gustu do jednego tylko stylu uważam za powierzchowne. Dlatego na moim Winampie mam m.in. Avril Lavigne, Behemotha, Britney Spears, Marilyna Mansona, Luxtorpedę, Miley Cyrus, Gabę Kulkę, soundtracki Filadelfii i Urodzonych morderców, Robbie’go Williamsa, Björk, Fisz Emade, Limp Bizkit…  i całe mnóstwo innych.

A coś poza muzyką? Komiksy wszelakiego typu – zarówno Garfield i Kaczor Donald, jak Raczkowski i , internetowe fejmy jak Kiciputek i Chata Wuja Freda, a od Marvela po stokroć wolę DC Comics. Branża gastronomiczno-hotelarska, w której realizuję się zawodowo od 18. roku życia.
Poza tym, bardzo towarzyski koleś, lubi długie spacery, emocjonalnie jest ekshibicjonistą, czasami też głośno walczy o równe prawa mniejszości jako członek Grupy Stonewall.

 

Rock’n’Karol narodził się w styczniu 2013 roku, za sprawą Drużyny T. Od tego czasu bloguję wyłącznie o muzyce i to pisanie chciałbym uczynić swym sposobem na życie. Od lipca 2013 do końca 2013 roku pisałem o muzyce również dla Spider’s Web Rozrywka, od września 2014 jestem jednym z współpracowników muzycznego portalu wyspa.fm.

Na zakończenie, moje życiowe motto.

„Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty”

Frank Zappa

 

KONTAKT

Jeśli komuś mało mojej osoby, albo chce ze mną o czymkolwiek porozmawiać, coś mi zaproponować, to oto kilka sposobów:
-najprościej na e-maila: kiwdziu@gmail.com (tylko bez pisania per „pan”),
-znajdziecie mnie na Facebooku: profil prywatny/fanpage bloga,
-dogłębna analiza mego muzycznego gustu dostępna na last.fm
-zapraszam też na twittera, gdzie ćwierkam dużo i najwięcej bywam.