Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Koncerty w Polsce

fot. Artur Rawicz

Kto i gdzie zagra w Polsce? (Prawie) pełna lista koncertów zagranicznych artystów w naszym kraju.
Kolejność chronologiczna, lista stale aktualizowana! Na niebiesko zaznaczyłem te, na które planuje się wybrać.

CZERWIEC

Die Toten Hosen – 7.06, Kraków-Studio
IMPACT FESTIVAL – 11.06, Kraków-Tauron Arena – wystąpią m.in. Tool, Alice In Chains, Black Rebel Motorcycle Club
Eric Nam
– 12.06, Warszawa-Progresja
Godsmack – 12.06, Kraków-Studio
Nothing, Nowhere – 12.06, Warszawa-Proxima
WROSOUND FESTIWAL-14-15.06, Wrocław-Plac Społeczny – wystąpią m.in SOHN, Michael Kiwanuka, ONUKA, James Holden & The Animal Spirits
Suzanne Vega – 17.06, Warszawa-Stodoła
Kiss – 18.06, Kraków-Tauron Arena
Julio Iglesias – 18.06, Warszawa-Torwar
Kurt Vile & The Violators – 19.06, Warszawa-Proxima
Scooter – 19.06, Warszawa-Torwar
TAURON NOWA MUZYKA 20-22.06, Katowice – wystąpią m.in. Kraftwerk, GusGus, Rhye, Skepta, Lisa Morgenstern, Matthew Dear, The Mouse Outfit, GAIKA, Neon Chambers
Disturbed – 20.06, Warszawa-Torwar
Bryan Adams – 21.06, Trójmiasto-Ergo Arena
Dead Can Dance – 21-22.06, Warszawa- Torwar
Rod Stewart – 21.06, Kraków-Tauron Arena
Muse – 22.06, Kraków-Tauron Arena
Backstreet Boys – 24.06, Warszawa-Torwar
Halestorm – 24.06 Warszawa-Progresja
Primal  Scream – 24.06, Warszawa-Palladium

MYSTIC FESTIVAL – 25-26.06, Kraków-Tauron Arena – wystąpią m.in. Slipknot, Amon Amarth, Testament, Eluveitie, Powerwolf, In Flames, Soulfly, Batushka, Sabaton, Within Temptation, Trivium, King Diamond, Hatebreed, Crowbar
Toto – 25.06, Sopot-Opera Leśna
King Crimson – 26-27.06, Warszawa-Teatr Roma

Phill Collins – 26.06, Warszawa-PGE Narodowy
INNE BRZMIENIA – 27-30.06, Lublin-Błonia Pod Zamkiem – wystąpią m.in. Ministry, Helbaliser, We Fill Fail, Lee Stratch Perry, Solo Ansamblis
HALFWAY FESTIVAL – 28-30.06, Białystok-Amfiteatr Opery i Filharmonii Podlaskiej – wystąpią m.in. Julia Holter, My Brightest Diamond, Foxing
Diana Krall – 28.06, Kraków-Tauron Arena
John Fogerty – 29.06, Dolina Charlotty
New Hope Club – 29.06, Warszawa-Proxima

LIPIEC

OPEN’ER FESTIVAL – 3-6 lipca, Gdynia-Kosakowo – wystąpią m.in. The Smashing Pumpkins, Travis Scott, Vampire Weekend, Kylie Minogue, Lana Del Rey, LP,  Interpol, The 1975, Lil Uzi Vert, Greta Van Fleet, Rudimental, Marina, Death Grips, Kodaline, Robyn, Diplo, Swedish House Mafia, Rosalia, Jorja Smith, Kamasi Washington
MŁYN JAZZ FESTIVAL – 4-5 lipca, Jaroszowice-Hotel Młyn Jacka – wystąpią m.in. Macy Gray, Joss Stone, Matt Dusk, Freddy Cole, Mario Biondi
James Bay
– 10.07, Warszawa-Stodoła
Mark Knopfler
  – 10.07, Kraków-Tauron Arena / 11.07 Trójmiasto-Ergo Arena
PROG IN PARK – 12-13.07, Warszawa-Progresja: Scena Letnia – wystąpią m.in. Opeth, Dream Theather, Fish, Tesseract, Sermon, Alcest, Soen
Bon Jovi – 12.07,  Warszawa-PGE Narodowy
Desiigner – 12.07, Warszawa-Palladium
Foreigner – 17.07, Dolina Charlotty
$uicideboy$ – 17.07, Poznań-B17 / 18.07, Kraków-Studio
SUNRISE FESTIVAL – 19-21.07, Kołobrzeg-lotnisko Podczele – wystąpią m.in. Armin Van Buuren, Disciples, Afrojack, The Chainsmokers
P!nk20.07, Warszawa-PGE Narodowy
Scorpions – 21.07, Gliwice-Arena / 23.07, Trójmiasto-Ergo Arena
Rammstein – 24.07, Chorzów-Stadion Śląski
30 Seconds To Mars – 25.07, Dolina Charlotty
AUDIORIVER FESTIVAL – 26-28.07, Płock, Plaża Miejska – wystąpią m.in. John Hopkins, Black Sun Empire, Sam Paganini, Kobosil
Status Quo – 27.07, Dolina Charlotty

SIERPIEŃ

POL’AND’ROCK FESTIVAL (dawny Przystanek Woodstock) – 1-3.08, Kostrzyn Nad Odrą – wystąpią m.in. Ziggy Marley, Skunk Anansie, Gogol Bordello, Avatar, Testament, Parkway Drive, Crystal Fighters, Prophets Of Rage, Peturbator
OFF FESTIVAL – 2-4.08, Katowice – wystąpią m.in. Daughters, Suede, Stereolab, Foals, Neneh Cherry, Electric Wizard, Superorganism, Lotic, Loyle Carner
Bullet For My Valentine
– 5.08, Wrocław-A2 / 6.08, Kraków-Kwadrat
Cavetown
– 15.08, Warszawa-Hydrozagadka
CIESZANÓW ROCK FESTIVAL
– 15.17.08, Cieszanów-Kąpielisko Wędrowiec – wystąpią m.in. Dubioza Kolektiv, Exact Division, Pidżama Porno
KRAKÓW LIVE MUSIC FESTIVAL
– 16-17.08, Kraków-Muzeum Lotnictwa Polskiego – wystapią m.in. Macklemore, Calvin Harris, Years & Years, Post Malone, DJ Snake
Metallica – 21.08, Warszawa-PGE Narodowy
Duff McKagan – 22.08, Warszawa-Stodoła
FEST FESTIVAL – 23-24.08, Chorzów-Park Śląski – wystapią m.in. Wu-Tang Clan, Little Dragon, Alan Walker, Lost Frequencies, Roisin Murphy, Disclosure, Metronomy, Jaden Smith, Sevdaliza

WRZESIEŃ

Hozier – 7.09, Warszawa-Palladium
Ariana Grande
– 9.09, Kraków-Tauron Arena
Death In Rome – 13.09, Warszawa-Hydrozagadka
Kris Barras Band – 18.09, Warszawa-Hydrozagadka / 19.09, Kraków-Zaścianek
Lindsey Stirling – 18.09, Kraków-Tauron Arena / 19.09, Warszawa-Torwar
Michael Buble – 19.09, Łódź-Atlas Arena / 20.09, Kraków-Tauron Arena
Airbourne – 24.09, Gdynia-Ucho / 25.09, Warszawa-Proxima / 26.09, Kraków-Kwadrat
The Magnettes25.09, Poznań-Pod Minogą / 26.09, Warszawa-Pogłos

PAŹDZIERNIK

David Garrett – 4.10, Kraków-Tauron Arena / 5.10, Łódź-Atlas Arena / 6.10, Trójmiasto-Ergo Arena
Hooverphonic – 5.10, Wrocław-A2 / 6.10, Warszawa-Progresja / 7.10, Kraków-Kwadrat
The Sisters Of Mercy – 6.10, Wrocław-A2 / 7.10, Kraków-Studio
Little Simz9.10, Warszawa-Hybrydy
New Model Army – 13.10, Poznań-Tama / 15.10, Gdynia-Ucho / 16.10, Warszawa-Proxima / 17.10, Wrocław-Stary Klasztor / 18.10, Kraków-Kwadrat
Nick Murphy (Chet Faker) – 13.10, Warszawa-Stodoła
ALMA – 16.10, Warszawa-Niebo
Machine Head – 18.10, Gdańsk-B90 / 19.10, Warszawa-Progresja

Eros Ramazzotti – 20.10, Warszawa-Torwar
The Rasmus21.10, Poznań-B17 / 22.10, Warszawa-Stodoła
Archive – 22.10, Wrocław-A2 / 23.10, Kraków-Studio / 24.10, Gdańsk-B90 / 25.10, Warszawa-Torwar / 26.10, Poznań-Hala nr 2 MTP
SOUNEDIT FESTIVAL – 24-27.10, Łódź-Wytwórnia – wystąpią m.in. D.A.F., Nitzer Ebb
Matt Simons
– 31.10, Warszawa-Stodoła

LISTOPAD

Yungblud – 5.11, Warszawa-Palladium
Fink
– 6.11, Gdańsk-Stary Maneż / 8.11, Warszawa-Palladium
Postmodern Jukebox
– 6.11, Warszawa-Palladium / 7.11, Wrocław-A2
Sarah Brightman
– 6.11, Warszawa-Torwar
Sandra
– 15.11, Warszawa-Progresja
Dido
– 16.11, Poznań-Sala Ziemi
a-ha
– 18.11, Warszawa-Torwar
Mark Lanegan Band
– 19.11, Warszawa-Proxima
Annihilator
-23.11, Kraków-Kwadrat / 24.11, Warszawa-Proxima
The Paper Kites – 23.11,  Warszawa-Hydrozagadka / 24.11, Poznań-Blue Note
The Regrettes – 23.11, Warszawa-Proxima
Moonspell – 24.11, Kraków-Kwadrat / 25.11, Warszawa-Progresja / 26.11, Gdańsk-B90
Paris – 24.11, Warszawa-Hybrydy
Devin Townsend – 29.11, Wrocław-A2
Parov Stelar – 30.11, Warszawa-Torwar

GRUDZIEŃ

Royal Republic – 1.12, Kraków-Kwadrat / 2.12 Warszawa-Stodoła
AJR – 2.12, Warszawa-Niebo

(ostatnio aktualizowano 2.06. Jeśli brakuje jakiegoś koncertu, daj mi znać)